Borneo – wyspa marzeń

Mapa Borneo

Borneo jest trzecią pod względem wielkości wyspą na świecie. Wyspa ta wchodzi w skład Archipelagu Malajskiego i należy ona do trzech państw. Północna część wyspy stanowi terytorium Malezji. Mały kawałek tego terenu należy do Brunei, a reszta to terytorium Indonezji. Wyspa ta jest ponad dwukrotnie większa od Polski. Na jej terenie można spotkać lasy równikowe oraz zwierzęta, takie jak między innymi orangutany. Borneo charakteryzuje się bardzo ciepłym klimatem.

Nic więc dziwnego, że latem wielu turystów wybiera się tam na wakacje. Wyspa ta posiada wiele ciekawych i uroczych kurortów oraz plaż idealnych dla turystów. Dodatkowo można poznać tam wiele ciekawych gatunków zwierząt i roślin. Warto również zapoznać się z lokalną kulturą i sztuką. Na pewno na Borneo nie brakuje miejsc do zwiedzania. Wiele biur turystycznych w Polsce organizuje tam wyjazdy. Istnieje również możliwość zarezerwowania takiego wyjazdu za pośrednictwem Internetu.

Warto wziąć pod uwagę tą piękną i malowniczą wyspę podczas planowania naszych podróży wakacyjnych. Wyjazd na tą wyspę może okazać się niezapomnianym przeżyciem i będzie o czym opowiadać po powrocie do domu.