Kilka słów o historii Malezji

Imperial Kuala Lumpur

Malezja to malownicze, położone w Azji Południowo – Wschodniej państwo. Jej stolicą jest Kuala Lumpur. Językiem urzędowym jest malajski a w niektórych regionach także angielski. Podstawę gospodarki (dość dobrze rozwiniętej) stanowi już od lat rolnictwo oraz górnictwo.

Historia Malezji rozpoczyna się w 1957 roku, kiedy to nastąpiło połączenie Malajów, Singapuru oraz dwóch brytyjskich kolonii: Sarawaku i Sabah.

Przez pierwsze trzy lata swojego istnienia Malezja porządek panujący w Malezji został zakłócony przez walki z Indonezją. Ostatecznie jednak Malezja wyszła ze starć i potyczek obronną ręką.

Malezją obecnie dowodzi i ustala wszelkie zasady panujące w państwie najwyższy władca oraz parlament składający się z Izby Wyższej i drugiej Izby Niższej.

Malezja odznacza się wielonarodowościowym i wielokulturowym charakterem co jest już wystarczającą zachętą do odwiedzenia tego właśnie miejsca. Wielonarodowościowy charakter nadały Malezji ciągłe migracje oraz częste odwiedziny tego państwa przez przybyszów z Chin, Indonezji czy Indii. Na wielokulturowość wpłynęły z kolei ciągłe nowe związki z ówczesnymi władzami kolonialnymi: portugalskimi, brytyjskimi i holenderskimi.