Klimat i szczepienia przed wyjazdem

Impiana KLCC

Malezja to kraj w którym panuje dość specyficzny klimat. Jest to związane ze sporym zróżnicowaniem obszarów jakie zajmuje to państwo. Większa część Malezji jest usłana pagórkami oraz górami. Półwysep Malajski jest zajęty przez same pasma górskie zniszczone przez silną erozję. Najwyższy szczyt górski to Kinabalu – 4175 metrów. wzdłuż wybrzeży Malezji dominują tereny nizinne, dość mocno zabagnione. Klimat panujący na terenie Malezji to klimat równikowy wybitnie wilgotny. Średnia temperatur jakie panują na terenie Malezji waha się między 26 a 28 stopni Celsjusza.

Osoby wybierające się do Malezji są zobowiązane do poddania się specjalistycznym szczepieniom, które mają zabezpieczyć je przed licznymi chorobami egzotycznymi. Sprzyja im panujący tam właśnie niezbyt dla nas Europejczyków przyjazny klimat o naprawdę ogromnej wilgotności. Są to między innymi szczepienia przeciwko:

  • Wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B;
  • Tężcowi,
  • Durowi brzusznemu,
  • Wściekliźnie.

Nieobowiązkowe szczepienia zaś dotyczą takich schorzeń jak: żółta gorączka, japońskie zapalenie mózgu oraz szczepionka meningo-kokowa.