Kuala Lumpur – atrakcje stolicy

Capitol Kuala Lumpur

Kuala Lumpur to stolica Malezji – jednocześnie jest to doskonała ilustracja tego jak można skutecznie połączyć dwa równie ważne elementy czyli rozwój gospodarczy oraz wysoką dbałość o zachowanie estetyki i przyciągnięcie uwagi przybywających tam turystów. Stolica malezyjska wyróżnia się spośród innych – pozostałych miast czy obszarów tego państwa szybkim postępem technologicznym i zaawansowanymi rozwiązaniami architektonicznymi. Szalenie wysokie drapacze chmur wystylizowane na islamskie budowle doskonale kontrastują ze starymi zabytkowymi sklepikami czy barwnymi targami.

Przyglądając się dość imponująco prezentującej się stolicy aż trudno uwierzyć, że było to niegdyś niewielkie miasteczko skupiające na sobie głównie uwagę poszukiwaczy cyny.

Mimo iż Kuala Lumpur to symbol postępu cywilizacyjnego i technicznego oraz technologicznego nie brak w nim pamiątek po dawnej historii. Znajdziemy więc w stolicy liczne zabytkowe budowle – głównie sakralne. Trudno się oprzeć wrażeniu, że są one jak z bajkowej scenerii.

Bogato zdobione pałace, wystawne banki (jest tam nawet dzielnica bankowa) oraz najstarsza dzielnica Chinatown – to tylko niektóre z przykładów tego jak zróżnicowane atrakcje turystyczne czekają na turystów odwiedzających Malezję.