Malezja pogoda

Malezja

Przed wyjazdem na urlop do Malezji warto zorientować się, jaka pogoda panuje w tym kraju po to, by odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Malezja położona jest w strefie klimatu równikowego, w związku z tym powinniśmy przygotować się na dużą wilgotność powietrza i wysokie temperatury.

W tej chwili temperatura w Malezji kształtuje się na poziomie 29 stopni Celsjusza, a wilgotność na  poziomie około 90 %. Występuje też spore zachmurzenie i możliwe są opady. W ciągu roku średnia temperatura waha się w granicach 26-29 stopni. Najwyższe temperatury odnotowuje się tu w maju, a najniższe na przełomie grudnia i stycznia. Powinniśmy więc zabrać ze sobą sporo letnich ubrań, ale uwaga – parasol też nam się przyda.

Opady w Malezji zdarzają się nader często, średni roczne opady wynoszą 200 mm. Największe opady przypadają na miesiące wiosenne- marzec i kwiecień i jesienne- pażdziernik i listopad. Najmniejszych opadów powinniśmy natomiast spodziewać się w czerwcu i lipcu. Wyposażeni w te informacje możemy mieć pewność, że malezja pogoda niczym nas nie zaskoczy, a wyjazd na pewno będzie udany i sprawi nam mnóstwo przyjemności.