Malezja przewodnik

Johor Baharu

Dobry plan to podstawa udanego wyjazdu. Zanim więc wybierzemy się w podróż swojego życia do Malezji, warto wziąć w rękę malezja przewodnik i szczegółowo zaplanować trasę zwiedzania. W ten sposób zyskamy pewność, że nie ominiemy niczego, co warte jest zobaczenia, a takich miejsc w Malezji z pewnością nie brakuje.

Pierwsze wrażenie po wylądowaniu w tym kraju jest podobne u większości turystów, nieco przytłacza ich wszechobecny luksus i przepych. Trudno o drugie miejsce, w którym można by znaleźć tak wiele luksusowych, eleganckich hoteli. Jednak to tylko jedne oblicze Malezji. Kraj ten poraża też pięknem dziewiczej przyrody, gdyż porastają go wilgotne lasy równikowe. Wycieczka do dżungli to obowiązkowy punkt każdego wyjazdu. Miłośnicy natury powinni także zaliczyć wizytę na farmie motyli. Warto odwiedzić też plantację herbaty, aby naocznie przekonać się, jak uzyskuje się liście na wyśmienity napar, którym delektujemy się w naszym kraju.

Nie powinniśmy zapomnieć też o odwiedzeniu kilku meczetów i pałaców, których nie brakuje w Malezji. W tych miejscach również króluje przepych, a piękno ich misternych zdobień zapiera dech w piersiach.