Rezerwaty i ochrona przyrody w Malezji

Ochrona przyrody

Malezja znana jest przede wszystkim z wręcz zatykających dech w piersi widoków. Kraj ten zawdzięcza to między innymi bogatej i szalenie zróżnicowanej egzotycznej roślinności oraz licznym gatunkom zwierząt. Obecnie na terenie tego kraju znajduje się ponad 50 rezerwatów przyrody a także parków narodowych. Odwiedzając to miejsce jest się więc gdzie udać i co zobaczyć. Wrażenia są wyjątkowe. Potwierdza to każdy kto chociaż raz odwiedził ten przeuroczy zakątek świata.

Jednym z bardziej kojarzonych miejsc wartych naszej uwagi jest Taman Negara. Jest to nie tylko jeden z największych ale i jeden z najstarszych pomników egzotycznej przyrody malajskiej. Park ten liczy sobie ponad 130 milionów lat! wstęp do tego niezwykłego parku jest płatny ale i tak nie zniechęca to turystów a wprost przeciwnie – wzbudza jeszcze bardziej ich zainteresowanie.

Do wycieczek zapraszają też w Malezji gęste lasy tropikalne z licznymi atrakcjami takimi jak jaskinie czy przejścia przez wiszące mosty. Widoki jadowitych węży, prześlicznych jeleni, tapirów oraz ogromnych owadów takich jak pająki czy żuki to tylko niektóre z przykładów „atrakcji przyrodniczych” Malezji.