Fajny Blog

To popularne schronisko, w którym może zrelaksować się każdy zwolennik wędrowania

Kto wybiera się na Trzy Korony, ten ze 100% pewnością z chęcią zatrzyma się na kilka chwil w tamtejszym schronisku. To ciekawy obiekt, który może się szczycić i intrygującą formą, i wspaniałą przeszłością. Z pewnością to 1 z cenniejszych budynków, jakimi mają możliwość pochwalić się nasze Pieniny. To popularne oraz chętnie uczęszczane schronisko turystyczne, które to ma dużo uroku, a wypoczynek w nim wszystkim zapewni dużo radości. Dlaczego ten obiekt jest tak chętnie odwiedzany przez tych, jacy wybierają się na wycieczki w Pieniny? To schronisko jest niezwykle ciekawym zabytkiem, który powstał na przełomie lat tysiąc dziewięćset dwadzieścia dziewięć/tysiąc dziewięćset trzydzieści. Co interesujące, pierwotnym opiekunem tego budynku była Komisja Turystyki Województwa Śląskiego, natomiast samo schronisko miało pełnić w pierwszej kolejności rolę domu kolonijnego. Kilka pokoi w tym obiekcie posiadało też Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. W czasie wojny dawne schronisko turystyczne było się strażnicą niemiecką, a ze względu na bliskość granicy, rolę strażnicy przygranicznej pełniło także po wojnie. W latach 60-tych powstał tu budynek wypoczynkowy przeznaczony dla żołnierzy.

Sprawdź: Parking Lotnisko Chopina – dobry parking przy lotnisku w Warszawie

Obecnie to znane schronisko turystyczne, w którym może odpocząć każdy zwolennik wędrówek górskich. Schronisko ,,Trzy Korony” może się również poszczycić dobrą lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo Wąwozu Szopczańskiego a oprócz tego przyjemny szlak, jaki prowadzi stąd aż na Trzy Korony, to wielkie atrakcje dla zaglądających tu turystów. Wspaniałe widoki na Czerwony Klasztor oraz na Dolinę Dunajca to kolejne walory, dzięki którym budynek ten jest bardzo chętnie odwiedzany przez gości. To niezwykłe miejsce, w którym jest możliwość zarezerwować noclegi lub nabrać sił do dalszej, pieszej podróży po pobliskich szlakach. Tu właściwie każdy z nas natychmiast się przekona, że Pieniny to wyjątkowe góry, na obszarze których właściwie każdy odnajdzie dla siebie coś ciekawego.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Strona wykorzystuje do działania pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies znajdziesz w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.