Zanim wyjedziesz – informacje

Pangkor Island Beach Resort

Wyjeżdżając na wakacyjną wycieczkę, koniecznie musimy znać pewne informacje, które przydadzą nam się podczas pobytu w określonym miejscu. Jeśli w tym roku zamierzamy udać się do Malezji, musimy wiedzieć, między innymi gdzie szukać pomocy w razie problemów. Dobrze jest znać dokładny adres ambasady.

Jest to kraj, który charakteryzuje się wspaniałą kulturą, jest barwny i intrygujący, a przy tym bardzo tani, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy. W większości miejsc w Malezji będziemy w stanie dziennie utrzymać się za 60 – 80 złotych wliczając w to transport, wyżywienie, nocleg i inne koszta. Nocleg w hotelu o średnim standardzie wyniesie nas do 30 złotych za dwie osoby.

Przejazd autobusem około stu kilometrów będzie kosztował nas mniej niż 10 złotych, natomiast obiad zjemy już za 5-10 złotych.  Koniecznie musimy z kolei pamiętać, aby pić wodę butelkową, a nie z kranu.

Poza tym jednak kraj ten jest bardzo bezpieczny i z całą pewnością można powiedzieć, że jest to raj dla turystów, których swoją drogą znajdziemy tam sporo.